STRONA GŁÓWNA KONFERENCJE I WARSZTATY SZKOLENIA DLA FIRM SZKOLENIA I KURSY KONTAKT
O firmie Współpraca Oferty Pracy KLIENCI FIRMY KLAUZULA INFORMACYJNA RODO Bankowość Chemia Energetyka Farmacja Finanse Logistyka Ochrona środowiska Prawo Transport Zarządzanie
NASI PARTNERZY
 

CZAS NA BIOMASĘ
11 lipca 2018 - 11 lipca 2018

Czas na BIOMASĘ

 

11 lipca 2018r., Warszawa

Warsaw Trade Tower u. Chłodna 51

 

Seminarium pt. „Czas na BIOMASĘ” mają na celu praktyczne przygotowanie podmiotów wytwarzających energię elektryczną z biomasy lub planujących budowę instalacji biomasowych, do prawidłowego przystąpienia do aukcji w 2018 roku na sprzedaż energii elektrycznej wytwarzanej w instalacjach OZE, ewentualnie prawidłowego uczestnictwa w nowych mechanizmach wsparcia OZE, czy zmienionym mechanizmie świadectw pochodzenia, w świetle nowych wymagań wynikających z nowelizacji ustawy o OZE.

Nowelizacja ustawy o OZE, zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Energii, zmienia zasady wsparcia dla OZE -  większe wsparcie ma trafić do operatorów instalacji wytwarzających energię w sposób przewidywalny i stabilny, co oznacza m.in. większe wsparcie dla instalacji biomasowych, w tym także dedykowanych instalacji spalania wielopaliwowego (DISW).

Jednocześnie zmieniono definicję drewna energetycznego oraz wprowadzono definicję biomasy pochodzenia rolniczego.

Jak skutecznie uzyskać koncesję, w tym przygotować dokumentację uwierzytelniającą dla DISW/DISB, w świetle nowych uwarunkowań wynikających z nowelizacji ustawy o OZE oraz ustawy – Prawo energetyczne? Jak przygotować deklarację o przystąpieniu do aukcji? Jak uniknąć błędów we wnioskach o wydanie zaświadczeń o dopuszczeniu do udziału w aukcji? Na te i wiele innych nurtujących Państwa pytań odpowiedzą oraz przeprowadzą studium przypadku poszczególnych instalacji OZE, a także przybliżą zmiany w mechanizmie świadectw pochodzenia eksperci ds. systemów wsparcia OZE.

W drugiej części seminarium odbędą się praktyczne interaktywne warsztaty szkoleniowe poświęcone dokumentowaniu biomasy na cele energetyczne, czyli drewna energetycznego i biomasy pochodzenia rolniczego. Podczas warsztatów omówione zostaną w sposób kompleksowy zagadnienia dotyczące procesu uwierzytelniania pochodzenia biomasy oraz przedstawione zostaną wytyczne i przyjęte praktyki stosowane przy dokumentowaniu pochodzenia biomasy na cele energetyczne.Copyright © 2010 by Master Institute | All rights reserved ewipo.pl